11.07
czwartek
Stryszawa
I
12.07
piątek
Maków Podhalański
II
13.07
sobota
Maków Podhalański
III
14.07
niedziela
Stryszawa
IV
Noworoczne postanowienia Mamy w peletonie

Za kilka chwil kolejny rok. Dokładnie 365 dni temu postanowiłam ukończyć etapówkę - pierwszą w życiu! Tak! To właśnie wtedy postanowiłam, że wystartuję w Gwieździe Południa. Ukończyć... Dzisiaj to za mało!

Na kolejny rok więc postanawiam co następuje:

punkt 1: Schudnąć, bo przecież nie ma sensu wwozić na górę zbędnych kilogramów.

Punkt 2: Solidnie potrenować zjazdy z Pawłem Zyzańskim - wszak na zjazdach można wyścig przegrać. Punkt 3: Słuchać poleceń Pana Trenera Michała - bo się go boję.

Punkt 4: W dalszym ciągu wyczulać moje dzieciaczki na piękno sportu i uczyć zdrowej rywalizacji, a także powtarzać moje motto: „przegrana jest jedynie etapem do sukcesu”.

Co czeka mnie po drodze do Gwiazdy Południa?

W marcu zgrupowanie w Chorwacji, 10 dni ja i rower no i Michał z batem krzyczący „szybciej, mocniej!” Pewnie w przyszłym roku wystartuję w kilku maratonach (w tym w Uphill Magurka, którego jestem współorganizatorem). Finał to oczywiście Gwiazda Południa i Północy.

A jeśli chodzi o dzieci?

Bardzo chciałabym pokazać moim dzieciom jaki piękny jest świat sportu, atmosferę zawodów. Pomagać synkowi Mateuszowi w przygotowaniach do startów, by traktował sport jak świetną zabawę i przygodę. Pokazać, jak wygrywać oraz że przegrana to nie koniec świata. Mati będzie startował przede wszystkim gdzie i kiedy będzie miał ochotę. Nie zabraknie go na starcie obu Gwiazd od Cezarego Zamany. Madzia również będzie uczestniczyć w naszych przygotowaniach - tylko że w innej, ale równie ważnej formie, mianowicie zabezpieczaniu nas od strony kuchni. W tym jest najlepsza. No i bez mojego męża byłoby ciężko, do niego głównie należy zawsze sprawa logistyki. W rodzinie jest siła!

W ramach odskoczni od treningów mam w planie zorganizować wypad do Gruzji - oczywiście na rowery.

Gwiazda Południa to będzie wisienka na torcie po etapie męczarni przygotowań. Pod Babią Górą zawsze jest super atmosfera. Zawodnicy są dla siebie zdrowymi rywalami na trasie, którzy sobie pomagają. Znajomymi na linii startu i mecie. Bardzo się cieszę, że w przyszłym roku będzie mi towarzyszył Mateusz i będę mogła mu pokibicować.

2017-12-28 POWRÓT
Partnerzy