Podziękowania

Bez tej załogi nie udałoby się pierwszej etapówki w Polsce w sezonie 2020.

Gwiazda Południa to w każdym roku suma starań całego sztabu ludzi, którzy angażują się w opracowanie jej planów, realizację zawodów oraz zadbanie o komfort i bezpieczeństwo kolarek i kolarzy.

Największe podziękowania należą się politykom samorządowym, którzy konsekwentnie wspierają Gwiazdę Południa. To wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, starosta suski Józef Bałos. Do tego grona dołączył burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Panowie zaprosili nas na swoje tereny, udostępnili infrastrukturę oraz przychylili przysłowiowego nieba, by etapówka mogła się odbyć. Szczególnie nisko kłaniamy się Szymonowi Lukajowi, ekodoradcy Wadowic, który był inicjatorem zaproszenia nas do tego właśnie miasta.

Cieszymy się, że kolejny rok z rzędu nasze zmagania relacjonował serwis Sucha24.pl oraz redakcja sport.powiatsuski.pl.

Równie mocno dziękujemy wszystkich druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zabezpieczali trasy. Podziękowania kierujemy także do policjantek i policjantów, którzy prowadzili gwiezdny peleton oraz dbali o bezpieczne przejazdy w ruchu drogowym.

Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom i sponsorom - Cisowianka, AJ's Fenwicks, GoSPORT, okulary Goggle - którzy dostarczyli wartościowe nagrody zwyciężczyniom oraz zwycięzcom.

Dobrze było mieć obok siebie grupę OFF Road Fantom, która w trudnych górskich warunkach była gotowa do medycznej interwencji. Doceniamy też zaangażowanie AJ's Fenwicks, gdzie techniczne prace nad rowerami trwały do bladego świtu. Wszystko po to, aby każdy z uczestników mógł jechać dalej.

Koniecznie chcemy też wspomnieć o lokalnych bikersach, zwłaszcza z UKS Zawojak, którzy w trudnych warunkach pogodowych pomogli nam wytyczyć oraz oznakować trasy. Bez Was byłoby nam piekielnie ciężko uporać się z dystansami.

2020-07-13 POWRÓT
Partnerzy