09.07
czwartek
Stryszawa
I
10.07
piątek
Stryszawa
II
11.07
sobota
Maków Podhalański
III
12.07
niedziela
Wadowice
IV
Co nowego na Gwieździe Południa?

Jedyna etapówka w cieniu Babiej Góry będzie w tym roku zadziorna jak nigdy dotąd. Cezary Zamana wprowadził szereg zmian, dzięki którym cztery dni pod Diablakiem mocno wryją Ci się w pamięć.

#1 Gwiazda Południa nad Słowacją

Już podczas pierwszego etapu zakosztujesz jednej z największych nowości. Zabierzemy Cię na najbardziej wysuniętą na północ część Słowacji, a dokładniej na Mędralową. Przejedziesz tamtejszymi single trackami, które są tak znakomicie przygotowane, że w czerpaniu z przyjemności z jazdy nie przeszkodzi nawet deszcz.

#2 Nowa czasówka

Tym razem indywidualne zmagania ze stoperem nieubłaganie rozliczającym Cię z każdej sekundy nastąpią podczas trzeciego dnia Gwiazdy Południa. Wyruszysz ze stadionu w Makowie Podhalańskim prosto pod najwyżej położony w Polsce hotel – Beskidzki Raj. Trasa nie będzie jednak prosta, a zróżnicowane nachylenie będzie przypominać Ci hulający, nieprzewidywalny wiatr na Babiej Górze.

#3 Zmiany w Makowie Podhalańskim

Część z zawodników kojarzy już trasę zaczynającą się na urokliwym ryneczku w Makowie. W lipcu przekonasz się, jak poważny lifting ona przeszła. Jej profil stał się jeszcze bardziej techniczny, a czekające na Ciebie rozliczne atrakcje w postaci gwałtownie zmieniającego się podłoża wymuszą na Tobie strategiczną jazdę.

#4 Stała baza

Gwiazda Południa nie ma litości dla Twojego sprzętu. Nie chcemy jednak, by usterki przeszkodziły Ci w cieszeniu się etapówką. Dlatego przez całe cztery dni możesz skorzystać z rowerowego serwisu i spa. Na miejscu będą specjaliści z AJ’s Fenwick’s Polska. Ich siedziba będzie znajdować się na stadionie w Stryszawie, gdzie w każdej chwili można zjawić się z rowerem i poprosić o techniczne wsparcie.

#5 Większa koncentracja

Tym razem nie chodzi o Twoją sportową koncentrację, bez której nie da się ukończyć Gwiazdy Południa. Mamy na myśli ulokowanie bazy zawodów na poszczególnych etapach. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególny startami stanie się znacznie wygodniejsze. I na pewno kosztować będzie Cię to mniej wysiłku niż w poprzednich latach.

2019-07-09 POWRÓT
Partnerzy