Zaloguj się
Mama w peletonie, mama na testach

Nasza zawodniczka, Alicja Zaczyk, znana też Wam jako Mama w peletonie, wybrała się do Michała Braulińskiego z Power of Science Training Centre. Celem wizyty były testy mające określić formę Alicji i ustalenie planu treningowego przed Gwiazdą Południa. Jak wypadła rowerowa mama?

Oto relacja z pierwszej ręki, czyli od Michała Braulińskiego.

Badaniami w Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix z Mamą w Peletonie, czyli Alicją Zaczyk rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu 2018, podczas którego docelowym startem będzie Gwiazda Południa.

Analiza składu ciała oraz kompleksowe badanie ergospirometryczne wraz z pomiarem stężenia mleczanu we krwi – to właśnie „tortury”, jakim poddaliśmy naszą zawodniczkę.

Waga oraz poziom tkanki tłuszczowej zadowalająca. To dowód, że Alicja bardzo profesjonalnie podchodzi także do odżywiania i nie pozwoliła sobie na przybranie posezonowych kilogramów.

Badanie wydolnościowe pokazało nam na jakich strefach mocy i tętna musimy pracować. Wytrzymałość tlenowa, progi AT i LT to elementy, które najbardziej interesowały nas podczas badania, ponieważ przez najbliższe miesiące treningi będą ukierunkowane głównie na pracę tlenową organizmu.

Badanie wydolnościowe służy nam także do porównania wyników z poprzednimi (oczywiście tylko swoimi). Możemy ocenić progres, słuszność zastosowanych metod treningowych oraz wzrost lub spadek parametrów na progach.

Jak wypadła Alicja? Świetnie! W porównaniu z badaniami z początku poprzednich przygotowań (grudzień 2016) uzyskaliśmy progres na wszystkich progach, a odmowa wysiłku w teście do odmowy nastąpiła 3 minuty później!

Uzyskaliśmy m.in.:

  • wzrost mocy na progu tlenowym AT o około 15%
  • wzrost mocy na progu LT ok. 18%
  • wzrost mocy na progu RCP ok. 12%
  • wzrost VO2max ok. 10%.

Teraz czas na treningi ogólnorozwojowe, marszobiegi, siłownia oraz narty biegowe. O rowerze także nie zapominamy. Budowanie wytrzymałości tlenowej, poprawa ogólnej sprawności organizmu, stabilizacji i siły to elementy na których będziemy skupiali się przez najbliższe 2 mezocykle treningowe.

Wszyscy przecież wiemy - wyścigi wygrywa się zimą!

Alicja Zaczyk i Anna Pilch

Zdjęcia: Michał Brauliński

2017-11-30 POWRÓT

 

Key Info in English
2018-01-29
Movie Star, Star of South
2018-01-19
Gwiezdne wojny - relacja w bikeBoard
2018-01-11
Horoskop Gwiazdy Południa
2018-01-11
Gwiazda Południa zabłysła w bikeBoard
2018-01-08
Wróżenie z gwiazd na 2018 rok
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple