Zaloguj się
Gwiazda Południa: w rolach głównych wystąpili

Podziękowania Cezarego Zamany dla wszystkich, bez których Gwiazda Południa nie zabłysłaby w tym roku tak jasnym światłem.

Właśnie zakończyła się jeden z najmocniej wyczekiwanych maratonów w tym sezonie. To było wielkie wydarzenie. A mogło takie być dzięki zaangażowaniu, dobrej woli oraz serdeczności ogromu osób. I to właśnie ich chciałbym teraz uhonorować oraz wyrazić swoją wdzięczność wobec nich.

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa – honorowy patronat Pana Marszałka uświetnił Gwiazdę Południa i dodał jej blasku.

Gospodarze Gwiazdy Południa, czyli wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, wójt gminy Zawoja Marcin Pająk, burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala oraz starosta suski Józef Bałos – wspólnie z nimi pracowałem nad Gwiazdą Południa przez cały rok.

Pani Justyna Habowska z Urzędu Gminy Stryszawa, Pani Gabriela Trybała z Urzędu Gminy Zawoja, Pani Beata Stasiak z Urzędu Miasta Maków Podhalański i Pani Iwona Staśkiewicz z Domu Kultury w Makowie Podhalańskim – znakomicie koordynowały przepływ informacji i czuwały nad każdym szczegółem maratonu.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych – czuwali nad bezpieczeństwem kolarzy i pomagali w logistyce każdego z etapów.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Stryszawy, Koło Gospodyń Wiejskich ze Skawicy, Koło Gospodyń Wiejskich z Białki oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Juszczyna – przygotowały lokalne smakołyki, wkładając w przygotowane przez siebie dania wiele serca.

Folwark Toporzysko – to dzięki uprzejmości Dariusza Waligórskiego można było w Stryszawie jeździć do woli na końskich grzbietach.

Nadleśnictwo Sucha oraz Nadleśnictwo Jeleśnia – za przychylność w udostępnieniu terenów leśnych, zwłaszcza przedstawicielom leśnictw Wełcza, Roztoka, Lachowice, Stryszawa, Budzów i Jeleśnia, którzy już teraz deklarują gotowość do pomocy w wyznaczeniu nowych odcinków przyszłorocznej Gwiazdy Południa.

Mariusz Gaweł i lokalne grupy rowerowe ze Stryszawy i Makowa Podhalańskiego – gdyby nie ich wiedza, znajomość terenu oraz pomoc przy wyznaczaniu tras, nie czerpalibyście tyle radości z jazdy po Podbabiogórzu.

Pani Magdalena ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pod Jałowcem” – jej gościnność oraz całodobowa opieka nad moją ekipą pomogły nam przetrwać trudy całego przedsięwzięcia.

Hotel „Beskidzki Raj” – po królewsku ugościł kolarzy Gwiazdy Południa, a także pomógł w przygotowaniu integracyjnego ogniska.

BMC – wiedza, umiejętności oraz fachowy warsztat uratowały skórę niejednemu naszemu zawodnikowi.

W dobrych rękach – duet masażystek Elżbieta oraz Paulina postawił na nogi spory zastęp wymęczonych oraz obolałych kolarzy.

Babiogórski Park Narodowy – pomysłowe i świetnie zaaranżowane stoisko uatrakcyjniło nasze miasteczko rowerowe w Zawoi.

Polscy i zagraniczni patroni medialni – skutecznie promowali Gwiazdę Południa i dostarczali Wam cennych informacji o maratonie.

Kapela z Zespołu Juzyna – swoimi skocznymi melodiami, śpiewem i tańcem młodzi muzycy dodali wiele kolorytu zawojskiemu etapowi.

Sferis i DJI – dzięki ich strefie komfortu, dostępnej na każdym etapie, można było wygodnie odpocząć i porozmawiać z resztą zawodników.

Weronika Borowicz i Maciej Krzyśków – wzbogacili fotograficzne archiwum Gwiazdy Południa swoimi znakomitymi zdjęciami.

2017-07-24 POWRÓT

 

Umieć walczyć z bólem i zmęczeniem
13.07.2018 - Stryszawa - wieczorek piłkarski
Pojechać mocno i się zmęczyć
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas