Zaloguj się
Los płata figla

W kolarstwie nie wszystko zależy od umiejętności kolarzy. Czasem ostatnie zdanie należy do rowerowego fatum. Tak też było w Zawoi.

Los spłatał figla organizatorom, zsyłając nad Babią Górę i Zawoję sinobure, ciężkie chmury, z których spadł deszcz. Spadał całą noc i jeszcze większą część ranka. To oczywiście utrudniło przygotowanie trasy i otwarcie miasteczka rowerowego.

Na szczęście nieprzyjazna pogoda nie zgasiła ducha rywalizacji w najmłodszych zawodnikach. W zaskakująco licznej grupie stawili się na starcie dziecięcego wyścigu, za nic mając chłód i kałuże.

Los spłatał też figla wielu rowerom, które po prologu i pierwszym etapie w Stryszawie, gdzie góry poddały je ciężkiemu testowi, wymagały fachowego serwisu i regulacji. Na szczęście, ekipa z BMC była na miejscu. Każdy kolarz mógł liczyć na fachowe wsparcie.

Co oczywiste, to również zawodnicy tegorocznej Gwiazdy Południa byli największymi przegranymi jeśli chodzi o warunki pogodowe. Jeszcze w miasteczku robili co mogli, starając się jak najszybciej rozgrzać mięśnie, skutecznie oziębiane przez wypełzający z każdego zakątka nieprzyjemny chłód. Złośliwe fatum towarzyszyło im bez ustanku na trasie, prowokując upadki, poślizgi czy sprzętowe defekty.

Jeszcze inni narzekali na bezwzględną siłę wyższą w kontekście… swojego miejsca narodzin. Żałowali bardzo, że urodzili się na płaskim Mazowszu, tracąc przez to szansę na możliwość treningu rasowych zjazdów MTB. A dla klasyfikacji etapu w Zawoi to właśnie zjazdy, a zwłaszcza ten ostatni, były decydujące.

Jednak nawet najbardziej zacięte fatum nie było w stanie powstrzymać pociągu Gwiazdy Południa, który punktualnie o 10.00 ruszył na podbój gór. Trasa, mimo że najkrótsza ze wszystkich etapów maratonu, dała się zawodnikom poznać z jak najgorszej strony. Zmęczenie było potworne. Na szczęście, w miasteczku rozpalono ognisko, ciepłą strawę (i ciepłe słowo) serwowały gospodynie ze Skawicy, ze sceny przygrywała góralska kapela, a w namiocie Sferis dyżurowali zawodowi masażyści.

Przed nami teraz finałowy etap – w Makowie Podhalańskim.

2017-07-16 POWRÓT

 

z ostatniej chwili
Podążaj za... nowym zwiastunem Gwiazdy Południa
z ostatniej chwili
Polecamy obszerny wywiad z Cezarym w Wirtualnej Polsce
z ostatniej chwili
Manifest Gwiazdy Południa
15.07.2018 - Zawoja
2018-03-20
Zniżka dla mieszkańców powiatu suskiego
13.07.2018 - Stryszawa
2018-03-20
Zniżka dla mieszkańców powiatu suskiego
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple